×
 • Lajme
 • Lajme

  Arrestohen 6 persona, tre prej tyre deputet

  Insajderi
  19 February 2016 - 15:32
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Policia e Kosovës ka njoftuar se 6 persona të dyshuar, tre prej të cilëve janë deputet të Kuvendit të Kosovës, janë shoqëruar për intervistim në Polici, për siç thuhet veprime të kundërligjshme nga situata e krijuar sot në ambientet e Kuvendit, raporton Insajderi.com

  Personat e dyshuar akuzohen për kryerje te veprës penale “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve” (gazit lotsjellës), nga  neni 374 i  Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

  Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, veprimet policore janë ndërmarr dhe po ndërmerren në konsultim me prokurorin kompetent./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark