×
 • Lajme
 • Lajme

  Arrestohet në tentim për të korruptuar policin e Kosovës

  Insajderi
  18 February 2016 - 12:08

  Një serb me nënshtetësi boshnjake është arrestuar dje nga Policia e Kosovës pasi që ka tentuar të ofrojë ryshfet një zyrtari policor.

  Ngjarja ka ndodhur kur policia ka ndaluar kamioni e tij të markës Iveco dhe gjatë kontrollimit të dokumenteve, “i dyshuari ka ofruar ryshfet pesë euro”, njofton policia.

  Ai është arrestuar dhe pas intervsitimit është liruar në procedurë të rregullt.

  Në 24 orët, policia njofton se ka arrestuar 18 persona, prej të cilëve 11 janë ende në mbajtje.

  Po ashtu, në këtë periudhe kohore, janë shënuar 33 aksidente trafiku, prej të cilave një me fatalitet dhe 11 raste me të lënduar./Insajderi

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark