×
 • Lajme
 • Lajme

  Arrestohet pasi që nuk bënte pagesën e veturave të blera

  Insajderi
  15 February 2016 - 15:31

  Policia e Kosovës ka arrestuar një person nga Mitrovica, G.D 20 vjeçar, nën dyshimin se ka mashtruar disa persona të tjerë në lidhje me shitblerje të automjeteve.

  “Sipas hetimeve të deritanishme i dyshuari, përmes premtimeve për blerje të veturave viktimave ua kishte marrë veturat sipas marrëveshjeve gojore paraprake, mirëpo i dyshuari më pas nuk iu ishte përgjigjur viktimave për pagesën e të hollave”, njofton Policia e Kosovës.

  Para se të arrestohej, i dyshuari ka qenë nën vëzhgimin e policisë dhe ai dyshohet se ka mashtruar në së paku dy raste.

  Ndaj tij është iniciuar lënda penale mashtrim dhe kanosje, ndërsa i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh./Inasjderi

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark