×
 • Lajme
 • Lajme

  Arrestohet pasi sulmoi inkasantin e KEDS-it

  Insajderi
  27 February 2016 - 13:54
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar për sulm fizik ndaj një punëtori të KEDS-it.  Ngarja ka ndodhur në rajonin e Gjilanit dhe ka ardhur si pasojë e një mosmarrëveshje mes dy palëve.

  Sic njofton policia, punëtori i KEDS-it është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Gjilanit, ndërsa i dyshuari është ndërguar në mbajtje me urdhër të prokurorit.

  Policia po ashtu njofton se një person nga Gjakova, deri sa ka qenë duke pastruar bodrumin e shtëpisë së tij, ka gjetur një mjet të pashpërthyer.  Lidhur me rastin është ftuar ekipi i dominimit të FSK-së që ka tërhequr mjetin e dyshuar pa ndonjë incident.

  Po ashtu, në 24 orët e fundit, policia ka njoftuar se janë arrestuar 25 persona, prej të cilëve 16 janë në mbajtje.  Ndërsa gjatë kësaj periudhe kohore kanë ndodhur 34 aksidente, prej të cilave 14 janë me të lënduar./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark