×
 • Lajme
 • Lajme

  Arrestohet shefi i sektorit të inspeksionit në Komunën e Prishtinës

  Insajderi
  29 February 2016 - 09:52
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Policia e Kosovës ka arrestuar Salih Zybën, shef i sektorit të  Inspeksionit në Komunën e Prishtinës.

  Lajmin për arrestimin e tij e ka bërë të ditur Erzen Vraniqi, zdhënës në Komunën e Prishtinës.

  Ai ka njoftuar se arrestimi I tij ë‰shtë‰ bë‰rë‰ pa ndonjë fletarrest, dhe po ashtu ka treguar se përveç Zybës, janë arrestuar edhe dy zyrtarë të sigurimit të komunës.

  “Policia e Kosovës pa asnjë autorizim futet në kabinetin e Kryetarit të Komunës dhe pa fletëarrest me vete e arreston Salih Zybën, shef të sektorit të Inspeksionit të Komunës së Prishtinës”, ka shrkuar Erzen Vraniqi,  një‰ postimi në‰ faqen e tyre në‰ Facebook.

  Salih Zyba është njëri nga 24 aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje të cilët në vitin 2009 u akuzuan për dëmtim të veturave të EULEX-it gjashtë vjet më parë, në parkingun prapa Pallatit të Rinisë.

  “Për më tepër Policia arreston edhe dy pjesëtarë të sigurimit të Komunës, Ditar Canolli dhe Kushtrim Halilaj se kryen detyrën e tyre duke i kërkuar autorizim policëve për të hyrë në objekt të Komunës. ‪#‎shtetikapur”./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark