×
 • Lajme
 • Lajme

  Asnjë votë kundër Kadri Veselit si drejtues i PDK-së

  Insajderi
  09 March 2016 - 18:14
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Pa asnjë votë kundër, Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike ka votuar Kadri Veselin si ushtrues detyre në pozitën e kryetarit të kësaj partie.

  Ky votim shton shanset e Veselit që ta marr drejtimin e partisë. Pas votimit, Veseli ka thënë se ky besim që e mori nga Këshilli Drejtues “është moment i veçantë dhe emocional për të gjithë partinë” pas dorëheqjes së Thaçit.

  Ka lavdëruar paraardhësin e tij, Hashim Thaçin duke e quajtur si kryetarin që ka “pasur sukseset më të mëdha historike dhe politike”.

  Premtoi se ai do të vazhdojë punën e Thaçit në PDK.

  Ndërsa, nënkryetari Enver Hoxhaj, që e udhëhoqi këtë mbledhje, tha se kjo mbledhje është me karakter pune, gjithashtu edhe solemne, transmeton Express.

  “Është mbledhja e parë pas 17 viteve që e mbajmë pa kryetarin e partisë Hashim Thaçin”, tha ai.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark