×
 • Biznes
 • Biznes / Teknologji

  Aston Martin paraqet modelin më të ri

  Insajderi
  21 May 2016 - 21:15
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Aston Martin Vanquish Zagato është ende “koncept”, por pas prezantimit që i bëhet sot në Komo të Italisë, pritet të prodhojnë shumë shpejt një numër të kufizuar për blerësit.

  Modeli është realizuar në bashkëpunim me kompaninë italiane, “Zagato”. Aston Martin ka punuar me dizenjatorët italianë që në vitin 1960 dhe kanë sjellë vazhdimisht realizime nga më të bukurat në histori.

  Bashkëpunimi i tyre i fundit ka qenë në vitin 2011, kur sollën “V12 Zagato”, e konsideruar si makina më e bukur e 25 viteve të fundit.

  Të dhënat teknike të “Vanquish Zagato” pritet të jepen gjatë kësaj fundjave në Komo të Italisë, në skenën e Concorso d’Eleganza, Villa d’Este.(tch)

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark