×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Athletic në finale të Kupës së Mbretit, ndeshet me Mallorca-n e Vedat Muriqit

  Insajderi
  29 February 2024 - 23:43
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Athletic Bilbao është në finalen e madhe të Kupës së Mbretit.

  Bilbao sonte e ka shpartalluar me rezultat 3:0 Atletico Madridin, në takimin e kthimit të gjysmëfinales që është zhvilluar në stadiumin “San Mames” në Bilbao.

  Atletic Blbao, edhe takimin e parë e ka fituar në Madrid me 1:0 dhe me rezultat të përgjithshëm 4:0 është kualifikuar më tej.

  Vëllezërit Inaki Williams e Nico Williams shënuan në minutën e 13-të përkatësisht 42-të, pastaj Guruzeta (61′) për 3:0.

  Atletic Bilbao në finale të Kupës së Mbretit, ndeshet me Mallorca-n e reprezentuesit të Kosovës, Vedat Muriqi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark