×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Atiqi i VV-së kryen edhe një punë, ndalon punën e ndërtimtarëve në disa objekte në Mitrovicën e Veriut

  Insajderi
  20 July 2023 - 15:31

  Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, bëri të ditur se ka ndërprerë punimet në vendpunishtet që kanë nisur ndërtime pa i përfillur procedurat ligjore.

  Ai e njoftoi këtë nëpërmjet ‘Facebook’-ut, teksa shtoi se ndërprerja e punës u bë si shkak i mungesës së dokumentacionit nga ndërtuesit.

  “Drejtoria e Inspekcionit nga komuna e Mitrovicës Veriore ka vizituar vendpunishtet në të cilat kanë filluar ndërtimet e objekteve pa përfillur procedurat ligjore. Në mungesë të dokumentacioneve, janë vendosur shiritat me të cilat ndalohet vazhdimi i punëve deri në plotësimin e kritereve sipas ligjeve të Republikës së Kosovës, ka shkruar Atiq.

  “Inkurajojmë qytetarët, që t’i përfillin rekomandimet e institucioneve dhe për çdo investim të tyre të plotësohen kriteret të cilat parashihen me ligj, në të kundërtën drejtoria e inspekcionit do të veproj konform ligjeve në fuqi”, thuhet tutje në postimin e tij.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark