×
 • Lajme
 • Lajme

  Bajrami: Deklaratat e qeveritarëve nxisin luftë civile

  Insajderi
  21 February 2016 - 12:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Shefja e Grupit Parlamentar të NISMA-s, Valdete Bajrami përmes një postim në Facebook, ka thënë Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi e kanë humbur kontrollin e tyre, e kjo sipas saj është vërejtur në konferencën e tyre për shtyp më 17 shkurt, raporton Insadjeri.com

  ‘’Që nga 17 Shkurti, pra pas protestës gjithëpopullore e madhështore, Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi kanë humb kontrollin mbi sjelljet dhe deklarimet e tyre, i ka kapur paniku se populli kur donë të mobilizohet e dinë këta dy mirë se çka do t’i gjënë’’, ka shkruar Bajrami.

  Sipas saj, kështu po nxitet edhe luftë civile në vend me deklaratat e tyre.

  ‘’Aty u shprehën hapur se ata janë në gjendje edhe të nxisin luftë civile vetëm e vetëm t’i ruajnë pozitat e tyre, bile bile ai që po pretendon që të bëhet president, ai përdori gjuhën e urrejtjes dhe nxitjes së konfliktit’’, shkruan ajo./Insajderi.com

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark