×
 • Sport
 • Sport

  Ballkani shumë me fat, i bjen shorti të luaj me një ekip të lehtë për Champions League

  Insajderi
  18 June 2024 - 14:57
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Skuadra kampione në stinorin e fundit në Kosovë, “Ballkani”, sot ka qenë pjesë e shortit të hedhur në Nyon të Zvicrës për fazën e parë kualifikuese të Ligës së Kampionëve.

  Kështu, tri herë kampioni i Kosovës ka mësuar edhe kundërshtarin në këtë fazë, i cili vjen nga Andorra.

  Ballkani do të luajë ndaj kampionit të Andorrës, UE Santa Coloma.

  Ndeshja e parë do të luhet në Kosovës, derisa ajo e kthimit në Andorra.

  Egnatia do të përballet me Borac Banja Luka, me sfidën e parë që do të luhet në udhëtim dhe e kthimit në Shqipëri.

  Short i komplikuar për Strugën, që do të gjejë përballë sllovakët e Slovan Bratislavës, me sfidën e parë që do të luhet në transfertë dhe të kthimit në Maqedoninë e Veriut.

  Skuadra tjetër shqiptare, kampionia e Malit të Zi, Deçiç Tuzi, gjeti përballë uellsianët e The Neë Saints

  Ndeshjet e para të turit të parë eliminator do të zhvillohen më 9 dhe 10 korrik, ndërsa ato të kthimit një javë më vonë, më 16 dhe 17 korrik.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark