×
 • Sport
 • Sport

  Barcelona e bën prioritet Amorimin

  Insajderi
  03 April 2024 - 20:34
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Barcelona po përpiqet të sigurojë emërimin e Ruben Amorimit, duke ditur se ai tani është bërë zgjedhja kryesore për një seri klubesh të mëdha evropiane.

  Klubi katalanas ishte parë si favorit për trajnerin e Sporting Lisbonës, deri javën e kaluar, pasi u zbulua se Xabi Alonso do të qëndronte te Bayer Leverkusen edhe për një sezon .

  Parashikohej se Amorim do të shkonte në Barcelonë dhe Alonso në një nga Liverpool ose Bayern Munich.

  Megjithatë, klauzola e lartë e lirimit të Sporting, e kuptuar të jetë rreth 13 milionë euro, ishte një nga disa arsye që asgjë nuk është konfirmuar ende.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark