×
 • Lajme
 • Lajme / Shqipëri/Rajon

  Begaj: Kemi nevojë më shumë se kurrë të jemi bashkë

  Insajderi
  12 June 2024 - 11:57
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  President i Shqipërisë, Bajram Begaj në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës ka kujtuar kontributin presidentit historik Ibrahim Rugova, e veprimtarin e çështjes kombëtare, Adem Demaçi.

  Derisa ka kujtuar edhe sakrificën e familjes Jashari.

  “Nderojmë kryetrimin, Adem Jashari, legjendë e gjallë e atdhedashurisë. Burra të tillë rrallë i lind historia”, tha Begaj.

  Begaj po ashtu ka thënë se shqiptarët duhet të bëhen bashkë.

  “Në një kohë kur Serbia dhe aleatët kanë mobilizuar kapacitetet diplomatike e mediale për të njollosur luftën e drejtë të shqiptarëve, kemi nevojë më shumë se kurrë të jemi bashkë, për një manifest krenarie kombëtare”, ka thënë Begaj.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  24 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark