×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Bëjnë gara të kundërligjshme në Vushtrri, gjobiten gjashtë persona

  Insajderi
  12 February 2024 - 14:44

  Policia e Kosovës në kuadër të Stacionit Policor në Vushtrri, kanë gjobitur gjashtë kundërvajtës për gara të kundërligjshme në trafikun rrugor.

  Në njoftimin e Policisë së Kosovës është bërë e ditur se gjashtë kundërvajtës për gara të kundërligjshme në trafikun rrugor u janë shqiptua gjobat prej 150 euro, si dhe nga një (1) pikë negative.

  Kundërvajtësit janë hasur në dy lokacione të ndryshme në Vushtrri, të cilët në kundërshtim me rregullat e trafikut rrugor ishin duke bërë gara sportive me vetura duke penguar e rrezikuar edhe pjesëmarrësit tjerë në trafikun rrugor. /Insajderi.org/

  Njoftimi i plotë:

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark