×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Bërnabiq paralajmëron dorëheqje nga posti i kryeministres së Serbisë

  Insajderi
  04 June 2023 - 18:25

  Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka shkruar në llogarinë e saj në Twitter se është e gatshme të japë dorëheqje.

  Ajo po fajëson “industritë mediale” për këtë, raporton Danas, përcjell Gazeta Insajderi.

  “Duke marrë parasysh shkrimet e mediave manjate, sa për të qenë të qartë – jam gati të jap dorëheqjen në çdo moment, pasi presidenti Vuçiq e di këtë dhe, për momentin, refuzon. Ndoshta ai do të ndryshojë mendje. Ju dëshironi zgjedhje – nuk ka problem, ne jemi gjithmonë gatshëm për zgjedhje. Unë sigurisht i qëndroj besnik Serbisë dhe Vuçiqit”, ka deklaruar ajo.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark