×
 • Lajme
 • Insajderi

  Burri nga Shtimja nuk e lejoi gruan të shkojë në punë, dërgohet në paraburgim

  Insajderi
  21 December 2022 - 16:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gjykata Themelore e Ferizajt ka caktuar një muaj paraburgim ndaj një personi, pasi i njëjti dyshohet për dhunë në familje.

  I pandehuri R.Sh nga komuna e Shtimës, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, H.Sh.

  Deria e dëmtuara ishte duke u përgatitur për të shkuar në punë, burri me tone të larta i ka thënë se “nuk do të shkojë”, ndërsa më pas e ka ofenduar me fjalë të rënda.

  “Gjyqtari i procedurës paraprake i Departamentit të Përgjithshëm, ka vlerësuar se ekziston dyshimi i bazuar se i pandehuri “R.Sh., më 19 dhjetor 2022 në një fshat të Komunës së Shtimes, saktësisht në shtëpinë e tyre të përbashkët familjare, i pandehuri me qëllim të cenimit të dinjitetit brenda një marrëdhënie familjare në vazhdimësi me dashje ushtron dhunë psikologjike ndaj të dëmtuarës bashkëshortes së tij – H.Sh”.

  “Derisa e dëmtuara ishte duke përgatitur për të shkuar në punë, i pandehuri fillimisht me një ton të lartë i thotë “nuk ki me shku në punë” dhe pastaj e ofendon me fjalë të rënda. Si rrjedhojë e këtyre veprimeve tek e dëmtuara ka shkaktuar shqetësim emocional, frikë, ankth dhe pasiguri për jetën e saj”, njofton gjykata. /Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark