×
Euro 2024

Caktohet gjyqtari i Shqipëri – Spanjë, shkaktoi polemika sivjet në Ligën e Kampionëve

Insajderi
22 June 2024 - 13:39
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

Të hënën, në ora 21:00 do të luhet loja mes Shqipërisë dhe Spanjës.

Kjo është edhe ndeshja e fundit e Grupit B.

UEFA ka caktuar gjyqtarin që do të ndajë drejtësi në këtë ndeshje.

Gjyqtari kryesor do të jetë suedezi Glenn Nyberg. Nyberg shkaktoi polemika në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve mes Arsenalit dhe Bayernit, e cila përfundoi baras 2:2. Të dyja ekipet pretenduan se iu mohua nga një penallti.

Ai do të ndihmohet nga Mohbod Beigi dhe Andreas Soderqvist. Gjyqtari i katërt do të jetë Mykola Balakin, ndërsa VAR-i i është besuar gjermanit Christian Dingert.

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark