×
 • Lajme
 • Lajme

  Daci i zhgënjyer me sjelljen e pozitës dhe opozitës

  Insajderi
  10 February 2016 - 08:43

  Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Nexhat Daci ka kundërshtuar pozicionet ekstreme të pozitës dhe opozitës ndaj krizës aktuale politike në vend.

  Në një bisedë për ‘Epokën e re’, Daci ka thënë se, palët duhet të lëvizin nga këto pozicione, të ulen dhe të bisedojnë për gjetjen e një zgjidhje.

  “Nuk ka çelës më të mirë se këtë që po ua propozoj liderëve aktual, të pinë kafe bashkë, nuk është e thënë para kamerave”, ka thënë Daci.

  Sipas tij, pozita dhe opozita po e çojnë vendin në drejtim shumë të gabuar.

  Ish-kryetari i LDD-së që dështoi në shumë zgjedhje, ka thënë se koalicioni qeverisës në bazë të marrëveshjeve ka të drejtë dhe mund ta zgjedhë presidentin, qoftë edhe në sallën e improvizuar.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark