×
 • Lajme
 • Lajme

  Deda: Kjo lloj opozite është e papranueshme

  Insajderi
  19 February 2016 - 16:54

  Deputeti i VV-së, Ilir Deda, i cili është i vetmi deputet opozitar që ka mbajtur fjalim sot në seancën e Kuvendit, ka thënë se kjo gjendje e Kuvendit nuk mund të vazhdojë më asnjë orë.

  “Kjo sjellje opozitare nuk mund të vazhdojë dhe është e papranueshme”, ka thënë Deda për Klan Kosova.

  Sipas tij, e papranueshme që edhe Thaçi të zgjidhet president në këtë gjendje që është krijuar.

  “Të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës duhet të dalin jashtë petkut të partive politike dhe të mendojnë si njerëz fillimisht të cilët janë zgjedhur aty për të përfaqësuar popullin e jo partitë”, ka thënë Deda.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark