×
 • Lajme
 • Lajme

  Delawie: Liderët e opozitës janë neveritës

  Insajderi
  19 February 2016 - 16:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Jashtëzakonisht nervoz, ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie ka dhënë një deklaratë për mediat nga holli i Kuvendit të Kosovës, duke i quajtur neveritës liderët e tri partive opozitare.

  “Më duhet të them se kam neveri nga liderët e VV-së, AAK-së dhe NISMA-s që kanë lënë anash protestën paqësore duke vazhduar me dhunë”, ka thënë ambasadori amerikan.

  Ai ka bërë thirrje për një Kuvend funksional duke dhënë mbështetje për deputetët e pozitës të cilët sipas ambasadorit të SHBA-së nuk kanë kushte për mbajtje të seancë.

  “Ështe qartë që kemi persona të caktuar nga opozita që dëshirojnë me çdo kusht të pengojnë punën e Kuvendit”, ka thënë Delaëie, duke komplimentuar punën e Policisë së Kosovës që kanë

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark