×
 • Lajme
 • Lajme

  Delawie takon Gecajn e Krasniqin pas sulmit ndaj veturave private

  Insajderi
  25 February 2016 - 11:18
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka takuar mbrëmë Memli Krasniqin dhe Bajram Gecajn, anëtarë të kabinetit të Qeverisë së Kosovës, veturat private të të cilëve u sulmuan gjatë ditës së mërkure.

  Rreth këtij takimi ka njoftuar vetë zëvendësministri i Administratës Publike, i cili e ka postuar një fotografi në Facebook, ku shihet me ambasadorin dhe ministrin e Bujqësisë, Memli Krasniqi.

  Ambasadori amerikan para këtij takimi kishte shprehur brengën e tij rreth sulmit që ndodhi ndaj makinave të bashkëshortëve të Gecajt dhe Krasniqit, duke kërkuar që menjëherë të bëhet ndjekja penale e personave që kanë kryer këto akte.

  Të mëkurën reth orës 1 të mëngjesit, vetura e gruas së ministrit Krasniqi, e parkuar afër banesës ku ata jetojnë, është vënë nën flakë pasi është sulmuar me shishe molotovi.  Sipas policisë, vetura ishte ë djegur nga dy persona.

  Disa orë më vonë, edhe vetura e bashkëshortës së zëvendësministrit Gecaj ishte sulmuar, por që nuk është dëmtuar krejtësisht.

  Vetë Gecaj e ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për kryerjen e këtyre sulmeve.

  Qeveria e Kosovës i ka quajtur këto raste si sulme të grupeve anarkiste parapolitike. /Insajderi

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark