×
 • Lajme
 • Insajderi

  Delegacioni i lartë amerikan e shtyn vizitën për në Kosovë

  Insajderi
  30 July 2023 - 12:43

  Është shtyrë vizita e një delegacioni amerikan në krye me Këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet.

  Këtë për Dukagjinin e ka konfirmuar këshilltari për media i presidentes Osmani, Bekim Kupina.

  Ai tha se shtyrja është bërë për gjithë turin ballkanik për shkaqe objektive të njërit nga anëtarët e delegacionit.

  “Nuk ka anulim të vizitës, por jemi informuar se ka shtyrje të datës për gjithë turin ballkanik (pra Kosovë, Bosnje e Hercegovinë dhe Serbi) për shkaqe objektive të njërit nga anëtarët e delegacionit”, ka thënë Kupina.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark