×
 • Lajme
 • Lajme

  Demi: Fyerjet e Pretenit dëshmojnë logjikën paranoike të tij

  Insajderi
  22 February 2016 - 12:49
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Drejtori i Institutit GAP ka hedhur akuza për jo profesionalizëm në drejtim të kreut të Agjencisë Kundër Korrupsion, Hasan Pretenit.

  “Agjencia duhet të rris bashkëpunimin me organizatat e shoqërisë civile dhe mediat. Një gjë e tillë ka munguar deri më tani. Fyerjet që kreu i Agjencionit i bëri ditë më parë në drejtim të një organizate që merret me anti-korrupsion, dëshmojnë logjikën barrikaduese dhe paranoike të kreut të këtij Agjencioni”, ka shkruar Demi.

  Demi i referohet reagimit që ka bërë Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), më  9 shkurt të këtij viti.

  KDI, nëpërmjet një kumtese për media, kishte njoftuar se kanë pranuar një e-mail nga Preteni ku fyhen anëtarët e stafit të kësaj organizate, duke i quajtur agjent për shantazhim dhe njerëz shërbim në shërbim të profiterëve.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark