×
 • Lajme
 • Lajme

  Dënimi i Ivanoviqit temë e dialogut Kosovë-Serbi

  Insajderi
  27 January 2016 - 10:44

  Me takimin e kryeministrave të dy vendeve, atë të Kosovës, Isa Mustafa dhe të Serbisë, Aleksandar Ivanoviç, do të vazhdojë dialogu i Brukselit si proces për të arritur paqe mes dy vendeve.

  Sipas burimeve të “AlJazeera Balkans” gjatë këtij takimi që do të zhvillohet mes Mustafës e Vuçiqit, temë kryesore do të vazhdojë të mbesë formimi i Asociacionit të Komunave serbe dhe çështja e gjykimit të Oliver Ivanoviqit.

  Dialogu do të vazhdojë edhe më tutje me ndërmjetësimin e Zyrtares së Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark