×
 • Lajme
 • Lajme

  Dëshmitari Betim Reçica vazhdon dëshminë kundër Limajt dhe të tjerëve

  Insajderi
  02 February 2016 - 08:47
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kolegu dhe shoku i Nexhat Krasniqit, Betim Reçica pritet të merret në pyetje sot sërish nga prokurori në rastin e Ministrisë së Transportit dhe Telekomunikacionit.

  Reçica, zyrtar i Prokurimit në këtë Ministri, do ta vazhdojë dëshminë në procesin gjyqësor kundër  Fatmir Limajt, ish-ministër, Nexhat Krasniqit, ish-drejtor i prokurimit, Endrit Shalës, ish-këshilltar i Limajt, Florim Zukës, pronar i kompanisë Tali nga Gjilani dhe Shpëtim Telakut, truprojë e Limajt.

  Të akuzuarit ngarkohen në pika të ndryshme për krim të organizuar, keqpërdorim të pozitës zyrtare, keqpërdorim të autorizimeve ekonomike, marrje dhe dhënie të ryshfetit.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark