×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Diplomati izraelit goditet me thikë në një parking në Pekin (VIDEO)

  Insajderi
  13 October 2023 - 17:14

  Një punonjës i ambasadës izraelite në Pekin u sulmua të premten dhe ndodhet në spital në gjendje stabile, sipas një deklarate nga ambasada izraelite në Kinë.

  Në deklaratë thuhet se sulmi ka ndodhur para ndërtesës së ambasadës.

  “Arsyeja e sulmit është nën hetim”, thuhet në deklaratën e ambasadës.

  Khaled Mashal, ish-udhëheqësi i grupit militant Hamas, bëri thirrje për “ditë të tërbimit në të gjithë botën” të premten, 13 tetor. Sipas Mashal, protestat masive nga mbështetësit e Hamasit synojnë të dërgojnë “mesazh zemërimi për sionistët dhe SHBA-në”.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark