×
 • Lajme
 • Lajme

  Ditë e nxehtë sot, temperaturat maksimale pritet të arrijnë deri në kaq gradë

  Insajderi
  17 June 2024 - 07:45
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se të hënën në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.

  IHMK ka njoftuar temperaturat maksimale gjatë ditës pritet të arrijnë deri 30 gradë Celsius.

  “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

  IHMK tutje bën të ditur se do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-3m/s. /Insajderi.org/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark