×
 • Lajme
 • Insajderi Video
 • Insajderi Video

  “Djali i Ethem Çekut ma ka kërcënu familjen”, “Axha jem më ka ngulfatë” – mbesa e ish-ministrit shpalos prapaskenat

  Insajderi
  02 May 2024 - 20:51
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Dorutina Çeku është duke e vazhduar betejën ligjore me xhaxhallarët e saj, Ali Çekun, Gani Çekun por edhe Ethem Çekun, ish-ministrin. Ajo, në emër të familjes së ngushtë po kërkon kthimin e pronave që sipas saj i takojnë babait të saj.

  Dorutina në një bisedë për Insajderin ka thënë se familjarët e saj po kërcënohen nga djali i ish-ministrit Çeku.

  “Po djali i Ethemit e ka kërcënu motrën tem në adresë të saj duke mu drejtu edhe mua, meqë unë nuk jetojë në Kosovë, duke i kërku t’i fshije këto postimesh. Duke thënë se baba jem është Adem Jashar…”, thotë Dorutina.

  Gjithçka ajo thotë se nis kur vendosi që ta denoncojë publikisht familjen e baabit të saj, pra vëllezërit e tij.

  Përveç sulmeve verbale, Dorutina tha se xhaxhai i saj në një rast edhe kishte tentuar ta ngulfasë atë.

  Ajo foli edhe për gjendjen emocionale të babait, nënës e vëllezërve e motrave të saj.

  Konfirmoi se situata është e tensionuar dhe se familjarët po kanë frikë.

  “Krejt çka kam kërkuar prej vëllezërve të babes tem u kanë vetëm me mi kthy pronat, dhe kurgjo tjetër…”, tha ajo.

  Për më tepër ndiqeni intervistën:

  Lexo edhe:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark