×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Djali i presidentit Biden shpallet fajtor, përballet me 25 vjet burg

  Insajderi
  11 June 2024 - 17:57
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Djali i presidentit amerikan Joe Biden, Hunter Biden, u shpall fajtor për të tre akuzat pas një jurie të diskutuar për rreth tre orë.

  Pika e parë është për deklarim të rremë për të marrë armë zjarri, e dyta për deklarim të rremë për të marrë një procesverbal dhe e treta për armëmbajtje pa leje.

  Gjatë gjyqit, abuzimi i tij me drogën u detajua përmes mesazheve dhe kujtimeve të tij, si dhe dëshmive nga ish-partnerët e tij, pasi prokurorët e akuzuan atë se kishte gënjyer në dokumente për të marrë armë zjarri dhe për posedim të paligjshëm të një arme ndërsa ishte në ferr.

  Djali i Presidentit Biden mund të përballet me dekada pas hekurave pasi një juri në Wilmington, Delaware e shpalli atë fajtor. Ai, në anën tjetër, u deklarua i pafajshëm për asnjë pikë të aktakuzës.

  Hunter Biden përballet me një dënim maksimal prej 25 vitesh burg pasi u shpall fajtor për tre pika.

  Dënimi maksimal për deklarim të rremë në blerjen e një arme zjarri është 10 vjet, dënimi maksimal për deklarim të rremë në lidhje me informacionin që kërkohet të mbahet nga një tregtar federal i armëve të zjarrit është pesë vjet, ndërsa dënimi maksimal për mbajtjen e një arme zjarri. nga një person që është i paligjshëm përdor ose është i varur nga një substancë e kontrolluar është 10 vjet.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark