×
 • Lajme
 • Lajme

  “Duke flirtuar me Serbinë”/ Hoxhaj kritikon ministrin ukrainas për takimin me Gjuriqin: Është për të ardhur keq

  Insajderi
  13 May 2024 - 18:44
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Takimi i ministrit të jashtëm të Ukrainës me homologun e tij në Serbi, Marko Gjuriqin ka marrë kritika nga politika kosovare.

  Një reagim për takimin e tyre e ka bërë Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj.

  Ish-ministri kosovar, tani nënkryetar i Kuvendit, Enver Hoxhaj, përmes rrjetit social X, ka thënë se “është për të ardhur keq që Ukraina mban në Ballkan politikën e jashtme pro-ruse të Yanukovych, duke flirtuar me Serbinë që është pjesë e boshtit të gjenocidëve të udhëhequr nga Rusia”.

  “Është për të ardhur keq që Ukraina mban në Ballkan politikën e jashtme pro-ruse të Yanukovych, duke flirtuar me Serbinë që është pjesë e boshtit të gjenocidëve të udhëhequr nga Rusia. Nocioni i Ukrainës pro-evropiane dhe pro-perëndimore duket të jetë asgjë më shumë se një fasadë në realitet.”, ky është reagimi i Hoxhajt.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark