×
 • Lajme
 • Lajme

  Dy anëtarë të opozitës kërkojnë ndryshim të strategjisë opozitare

  Insajderi
  19 February 2016 - 17:44
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Pas ngjarjeve të sotme në Kuvendin e Kosovës, dy deputetë të partive të ndryshme opozitare, NISMA dhe VV kanë dalë me qëndrime të reja lidhur me mënyrën e veprimit të opozitës karshi Qeverisë.

  Deputeti Ilir Deda nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se opozita duhet të ndryshojë mënyrën e veprimeve.

  “Kjo sjellje opozitare nuk mund të vazhdojë dhe është e papranueshme”, ka thënë Deda.

  Njëjtë ka thënë se mendon edhe anëtari i partisë tjetër opozitare, Jakup Krasniqi nga NISMA sipas të cilit opozita duhet të ndryshojë strategjinë e saj për veprim.

  “Kuvendi nuk është vendi për ndryshim. Ky është mësimi që duhet të nxjerrin sot partitë opozitare”.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark