×
 • Lajme
 • Lajme

  Dy diplomatë urojnë Thaçin

  Insajderi
  26 February 2016 - 21:32
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ambasadori i Amerikës, Greg Delawie dhe Ministri i Jashtëm i Austrisë, Sebastian Kurz, kanë uruar Hashim Thaçin për zgjedhjen në postin e presidentit të Republikës së Kosovës, duke bërë thirrje për pajtim në skenën politike kosovare.

  Të dy diplomatët e huaj kanë uruar ish-ministrin e ajshtëm të Kosovës përmes rrjeteve sociale, raporton Insajderi.

  “Urime Hashim Thaçit të Republikës së Kosovës për fitoren në zgjedhjen e sotme të presidentit. I brengosur për dhunën që e shoqëroi zgjedhjen e tij, bëj thirrje për pajtim”, ka shkruar ministry I jashtëm austriak,Kurz.

  Edhe Ambasadori amerikan në Kosovë ka uruar Thaçin për postin e ri, si president i Republikës së Kosovës.

  “SHBA-të urojnë për zgjedhjen e presidentit të rid he presim që të vazhdojmë marrëdhënien tonë të shkëlqyeshme me popullin e Kosovës”, ka thënë Delawie.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark