×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Dy raste të deponimeve me para të falsifikuara në bankë brenda ditës

  Insajderi
  11 May 2023 - 09:42

  Një zyrtare ka raportuar se janë deponuar para të falsifikuara nga një person në bankën ku ajo punon në Prishtinë.

  Për të njëjtin problem ka raportuar edhe një zyrtar tjetër i bankës i cili ka thënë se nga një klient është deponuar një monedhë e cila dyshohet të jetë e falsifikuar.

  Sipas raportit të Policisë së Kosovës monedhat janë duke u konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar.

  Raportet e plota:

  “Prishtinë 10.05.2023 – 12:55. Ankuesja femër kosovare ka informuar se nga një person janë deponuar monedha të falsifikuara. Monedhat e dyshuara janë konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar”.

  “Prishtinë 10.05.2023 – 13:11. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se nga klient është deponuar një monedhë e cila dyshohet të jetë e falsifikuar. Monedha është konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar”.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark