×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Dy vjet që nga arrestimi i Thaçit, djali i tij bën postimin emocional

  Insajderi
  05 November 2022 - 12:24
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Kanë kaluar dy vite që nga dorëheqja e Hashim Thaçit prej pozitës së presidentit, kjo pasi i’u konfirmua aktakuza nga Gjykata Speciale.

  Në vazhdën e arrestimeve të ish-krerëve të UÇK-së në atë kohë, të fundit që i’u konfirmua aktakuza për nga pozitat e larta politike, ishin Hashim Thaçi bashkë me Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi.

  Në dy vjetorin e arrestimit të tij, djali i ish-presidentit Endrit Thaçi, përmes një postimi në rrjetin social Instagram, përkujton përshendetjen e fundit të ish-krerit të UÇK-së, Hashim Thaçi.

  “Kjo nuk është lamtumirë, por është vetëm mirupafshim”, ka shkruar Thaçi krahas fotografisë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark