×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Dyshohet se përdhunoi një vajzë, Gjykata spanjolle merr vendim të rëndë për Dani Alvesin

  Insajderi
  01 February 2024 - 16:56
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gjykata e Barcelonës ka përjashtuar që seanca gjyqësore kundër futbollistit Dani Alves për përdhunimin e dyshuar të një të reje në klubin e natës Sutton të mbahet me dyer të mbyllura, me përjashtim të deklaratës së viktimës së dyshuar, megjithëse nuk do të lejojë shpërndarjen fotografive apo të videove.

  Me urdhër, seksioni 21 i gjykatës ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë, akuzën private të viktimës dhe mbrojtjen e Alves që gjykimi të zhvillohet me dyer të mbyllura, megjithëse garanton masa për mbrojtjen e identitetit të viktimës dhe ballafaqimi i saj vizual me të akuzuarin.

  Në këtë mënyrë, media do të mund të ndjekë gjykimin me sinjal të brendshëm, pa transmetuar imazhe apo audio të tij dhe viktima do të dëshmojë e mbrojtur nga shikimi i Alves me një ekran, me imazhin dhe zërin e deformuar.

  Gjyqi, në të cilin braziliani përballet me kërkesën e prokurorit për nëntë vjet burg dhe pagesën e dëmshpërblimit prej 150 mijë eurosh, është planifikuar të fillojë të hënën e ardhshme dhe të zgjasë deri të mërkurën, me paraqitjen e rreth tridhjetë dëshmitarëve.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark