×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  “E kemi harru mamin në kerr”, vëllai i Liridonës rrëfen se çka i tha djali i të ndjerës pas rastit

  Insajderi
  03 December 2023 - 12:51

  Sot Naim Murselit, Granit Plaves dhe Kushtrim Kokollajt i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve.

  Sipas gjyqtares së procedurës paraprake ka prova të mirë bazuara se të lartëpëmendurit “kanë gisht” në vrasje e Liridona Ademajt.

  I pranishëm në Gjykatë ishin edhe familjarët e të ndjerës, ku vëllai i saj ka treguar në detaje se si ka ndodhur rasti.

  Ai ka thënë se pasi ka dëgjuar të jetë vrarë Liridona ka shkuar në Stacionin e Policisë, ku Murseli ishte duke dhënë deklaratë ndërsa nipërit e tij (fëmijët e çiftit) ishin brena.

  Pos tjerash ai ka treguar se nipi i tij i vogël i ka thënë: Dajë mamin e kemi harru në kerr. Ka dalë hajni po unë nuk ia kam jep paret, ja në dorë i kam.

  Leonard Ademaj ka rrëfyer në mënyrë të detajuar se si ka ndodhur ngjarja, rrëfimin e të cilit mund ta ndiqni në videon poshtë.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark