×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Ekskluzive | Operacioni i madh: Arreston 8 doganierë e një polic

  Insajderi
  18 November 2023 - 10:13

  Insajderi merr vesh se gjatë natës dhe sot në mëngjes është zhvilluar një operacion i madh ku janë arrestuar 8 doganierë e një polic.

  Ata dyshohen për keqpërdorim te detyrës.

  Operacionin, sic merr vesh Insajderi, e ka udhëhequr Prokuroria Speciale. Burimet i kane thëne Insajderit se janë bastisur edhe 15 lokacione, te ndërlidhura me te arrestuarit.

  Ndryshe për bastisje në veri lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Insajderi ushtruesi i detyrës së drejtorit të policisë për veri, Veton Elshani i cili tha se ky aksion ka të bëjë me doganat.

  Ne kemi asistu Doganën gjatë bastisjeve në veri të Mitrovicës. Se a ka të arrestuar nuk edi . Katër lokacione janë bastisur, çdo gjë ka shkuar në rregull. Kanë përfunduar bastisjet”,tha ai për Insjaderin.

  Insajderi do të iu mbaj të informuar.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark