14:22 - 14 Dhjetor 2021

Elon Musk ka thënë se Tesla do t’i lejojë njerëzit të blejnë disa nga mallrat e saj me kriptovalutën Dogecoin.

“Tesla do të bëjë disa mallra të tregtueshme me Doge dhe të shohim se si do të shkojë”, shkroi Musk të martën në Twitter.

Ajo për herë të fundit ishte rritur me 26% në 0,2092 dollarë, sipas faqes së internetit të të dhënave të kriptove, Coinmarketcap.

Ndryshe, Drejtori Ekzekutiv i Tesla-s ka qenë një mbështetës prej kohësh i Dogecoin.