×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Emigrantët kubanez vendosen te kufiri Meksikë-SHBA

  Insajderi
  10 February 2016 - 08:33

  Një grup i emigrantëve vullnetarë kanë fluturuar nga Kosta Rika me pëlqimin e autoriteteve për në Meksikë, nga ku pritet që të hyjnë në SHBA, raporton BBC

  Një qind e trembëdhjetë persona, në mesin e tyre fëmijë dhe gra shtatzëna kanë arritur në qytetin Nuevo Laredo të martën në mëngjes.

  Qyteti Nuevo Laredo i cili gjendet në Meksikë, është një qytet kufitar që lidh Meksikën me SHBA-të.

  Si rezultat i marrëveshjeve SHBA-Kubë, shtetasit e kësaj të fundit fitojnë automatikisht leje qëndrim kur ata mbërrijnë në Amerikë, raporton Insajderi

  Një aeroplan i cili transportonte 180 emigrantë të tjerë nga Kuba kishte arritur në El Salvador gjatë muajit janar./Insajderi.com

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark