×
 • Sport
 • Sport

  Emocionuese: Djali i legjendës Fadil Vokrri e kujton babain me fotografi të përbashkëta

  Insajderi
  09 June 2024 - 11:15
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Sot bëhen gjashtë vjet nga vdekja e legjendës së futbollit dhe ish-presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrit.

  Fadil Vokrri ndërroi jetë në mënyrë tragjike më 9 qershor të vitit 2018, pas një sulmi në zemër. U nda nga jeta në moshën 57-vjeçare, por vlerësohet se në kohën sa ishte kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës ka vënë themelet e forta të futbollit kosovar.

  E djali i tij, Gramoz Vokrri e ka kujtuar me disa fotografi nga fëmijëria babain e tij.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark