×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Enver Hasani publikon libër të ri, në profilin e tij shpalos diçka nga përmbajtja

  Insajderi
  19 March 2024 - 16:11
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Profesori Enver Hasani ka njoftuar se sot ka dalë nga shtypi libri tij i ri “Rruga për Damask”.

  Ai ka thënë se në hyrje të librit, lexuesi do të gjej arsyet pse i është vënë ky titull.

  Hasani ka treguar se lexuesi gjen përgjigjet në disa pyetjet që ai i ka renditur.

  “Sot doli nga shtypi libri im më i ri “Rruga për Damask”. Në hyrje të librit lexuesi do të gjej arsyet për vënien e këtij titulli. Më shumë se kaq aty lexuesi gjen edhe përgjigjet në pyetjet si vijon: -Kush ishte vajza që më 2015 paraqitet në videon e bërë me porosi, si denoncuese e porositur kundër autorit të librit? -Kush ishte funksionari i lartë i sistemit të drejtësisë nga Fakulteti Juridik që e orkestroi sulmin dhe akuzat formale ndaj autorit të librit? -Si u soll në mënyrë barbare një segment i caktuar i shoqërisë civile në Kosovë, që mbulon arsimin e lartë në vend? … dhe shumëçka tjetër që lidhet me personin, autorin dhe kohën që mbërthen librin me shkrimet e tij.”

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark