×
 • Sport
 • Euro 2024

  “Euro 2024”, kuriozitete dhe detaje nga ceremonia e hapjes

  Insajderi
  14 June 2024 - 15:34
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Pak orë nga starti i “Euro 2024”, UEFA ka bërë me dije disa nga detajet e ceremonisë së hapjes, e cila i paraprin ndeshjes mes Gjermanisë dhe Skocisë.

  Ceremonia starton rreth orës 20:30. Në “Allianz Arena” do të performojë grupi italian i muzikës hause “Meduza”, dërsa në skenë do të ngjitet këngëtari i grupi “One Republic”, Rajan Teder së bashku me këngëtaren gjermane Leoni.

  Artistët kanë bashkëpunuar për të krijuar këngën “Fire”, e cila është kolona zanore e Europianit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark