×
 • Sport
 • Sport

  “Fitoftë më e mira”, babë e bijë shqiptar që mbështesin të dyja kombëtaret

  Insajderi
  18 June 2024 - 14:51
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Fotografet në Hamburg kapën një babë e bijë duke mbajtur dy flamuj – shqiptar dhe kroat. Ata shëtisnin nëpër qytet ashtu.

  Fatmir dhe Laura Gostivari vijnë nga Shqipëria, por që mbështesin të dyja kombëtaret.

  “Le të fitojë më i miri. Unë i mbështes të dy”, tha Fatmiri. “Kam lindur në Shqipëri, por gjaku im është kroat. Babai im erdhi në Shqipëri kur ishte i ri dhe u martua me një shqiptare. Kroacia është përgjithmonë në zemrën time”, shtoi ai.

  Ata kanë arritur të marrin bileta, ndaj do ta ndjekin ndeshjen të mërkurën. Dhe pjesa tjetër e familjes do t’i bashkohet atyre në lojë. Ai pret që ndeshja të jetë e tensionuar.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark