×
 • Lajme
 • Lajme

  Flet nëna e trevjeçarit: Djali ka probleme me zemër, edukatoret nuk e ushqyen

  Insajderi
  19 September 2023 - 10:15

  Fitore Geci, nëna e trevjeçarit që u dhunua fizikisht nga edukatoret e çerdhes “Gëzimi Ynë”  në Fushë Kosovë ka folur ekskluzivisht për Gazetën Insajderi. Ajo ka thënë se djali i saj ka probleme shëndetësore.

  Ajo tregon se djali i saj ka probleme me zemër dhe sipas saj edukatoret e kopshtit nuk e kanë ushqyer.

  “Më ka thënë djali nuk kam hëngër bukë, nuk kam pi ujë që 8 orë. Fëmija im pa hangër pa pi. Ka pi ujë i kam përgatitur ushqimin në shtëpi. I thash le se të jep mami në shtëpi bukë. Jam detyru mu ndal i ka hëngër dy hamburger dhe një shishe ujë. I thirra familjarët dhe u thashë qashtu po më thotë djali por nuk jam e sigurt”, ka thënë ajo

  Gazeta mëson se Fitore Geci është mbesa e Gani Gecit.

  Aktualisht para objektit të çerdhes ndodhet nëna e  trevjeçarit bashke me ekipet e Policisë së Kosovës.

  Po ashtu aty ndodhet edhe gazetarja e Insajderit e cila do t’na informoj për të rejat  në kohë reale.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark