×
 • Biznes
 • Biznes / Biznes

  Floil tani eksporton edhe në Francë!

  Insajderi
  21 March 2023 - 10:58

  Fluidi Group vazhdon të shkruaj histori suksesi të njëpasnjëshme. Siç dihet, produkti vendor i Fluidi Group, vaji Floil, ka pasur një sukses të madh në shitje dhe eksport që nga plasimi i tij në treg më 2017.

  Përveç eksportit dhe shitjes masive brenda Kosovës dhe rajonit, Floil eksportohet edhe jashtë vendit. Rafinerisë Floil tashmë i është kontraktuar një sasi e madhe eksporti drejt shtetit të Francës.

  Rafineria Floil krenarisht e mban titullin si rafineria e vetme në rajon që bën rafinimin 100% të vajit të lulediellit dhe suksesi i saj flet përmes nivelit të shitjes dhe eksportit që performon në botë.

  Floil mbulon 100% të tregut vendor dhe 40% të tregut në Shqipëri dhe po ashtu eksporton rregullisht edhe në Irlandë, Suedi, Maqedoni, Mal të Zi, Finlandë, Norvegji, Austri, Gjermani, Amerikë dhe Lindje të Mesme.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark