×
 • Lajme
 • Lajme

  Policia rrethon Kuvendin dhe Qeverinë

  Insajderi
  24 February 2016 - 14:08
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Derisa pritet fillimi i seancës plenare të Kuvendit të Kosovës, forca të shumta të policisë kanë rrethuar ndërtesën e qeverisë dhe kuvendit.

  Ata janë duke qëndruar në gjendje gatishmërie në rast të protestës së aktivistëve opozitarë të cilët që nga dje janë vendosur në sheshin Skënderbeu.

  Seanca e sotme është vazhdim i asaj të filluar të premten e kaluar,  në të cilën ishte hedhur gaz lotsjellës dhe disa nga deputetët e partive opozitare janë suspenduar.

  Administrata e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar sot zyrtarisht për deputetët që janë të suspenduar.  Gjithsej janë 24 deputetë, prej të cilëve 13 vijnë nga Lëvizja Vetëvendosje./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark