×
 • Lajme
 • Lajme

  Gërvalla ngrit kallëzim penal ndaj kryeministrit Mustafa

  Insajderi
  23 May 2016 - 15:36
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gërvalla nëpërmjet një postimi në Facebook ka thënë se është kureshtare për trajtimin e këtij rasti.

  Vetëm tre ditë më parë në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, kryetarja e degës sëkësaj partie në Gjermani nuk u lejua të futej brenda mbledhjes.

  Ndërkaq, LDK u arsyetua me pretendimet se ata Gërvallën nuk e njihnin më si kryetare të degës së LDK-së në Gjermani dhe si e tillë nuk e lejuan të merrte pjesë në ngjarjen ku ishin kryetarët e degëve dhe deputetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së.

  Shumë politikanë dhe politikane femra i dolën në përkrahje Gërvallës, duke u distancuar nga trajtimi që i bëri asaj LDK-ja. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark