×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjakova feston Ditën e Çlirimit

  Insajderi
  14 June 2024 - 23:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në manifestimin për shënimin e 25-vjetorit të çlirimit të Gjakovës.

  Haradinaj ka përcjellur nga afër performancën e Orkestrës Frymore të Gjakovës e cila doli sot për herë të parë pas 105 viteve.

  “Gjakova e dhimbjeve të mëdha dhe e krenarisë së veçantë shqiptare feston sot 25-vjetorin e Çlirimit. Ndjenjë e mirë me pa Gjakovën në festë”, ka thënë Haradinaj.

  Haradinaj ka marrë pjesë edhe në përurimin e varrezave të dëshmorëve të Gjakovës.

  “Në këtë ditë të shënuar u bë edhe përurumi i varrezave të Dëshmorëve të Gjakovës.

  Gjakovë, gëzuar Ditën e Çlirimit!

  I përjetshëm kujtimi për të rënët!”, është shprehur Haradinaj.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark