10:15 - 20 Shkurt 2016

Gjashtë persona janë lënduar rëndë në një aksident trafiku që ndodhi dje në orët e pasdites të në aksin rrugor Tetovë-Jezhnicë.

Një nga të lënduarit është një shtetas i Kosovës, M. L, 40 vjec ndërsa nga gjashtë të lënduarit, njëri vazhdon të jetë në gjendje kritike.

“Në aksident ishin përfshirë tri vetura Jugo me targa të Tetovës e drejtuar nga L.I dyzet vjeç ,një Mercedes me targa të Kosovës e drejtuar nga M.L dyzet vjeç, dhe me një autobus Man e drejtuar nga me targa të Gostivarit e drejtuar nga 58 vjeçar” ka bërë të ditur zëdhënësi për punë të brendshme në Tetovë Marijan Josifovski njofton Tv Globi.

Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes për ta zbuluar arsyen që ka sjellë deri tek aksidenti./Insajderi