×
 • Lajme
 • Lajme

  Gjuha vulgare e profesorit të Fakultetit të Arteve ndaj dekanit të ri

  Insajderi
  02 February 2016 - 22:52

  Zgjedhja e Agim Selimit, dekan i Fakultetit të Arteve ka nxjerrë në pah, gjuhën e paturpshme dhe vulgare të stafit akademik në këtë fakultet.

  Është profesori Selami Taraku, që ligjëron në Fakultetin e Arteve në degën e regjisë së filmit, që mos pajtimin e tij lidhur me zgjedhjen e Agim Selimit dekan e ka shprehur me një fjalor vulgar.

  Në profilin e tij në Facebook, Taraku, ka shkruar disa statuse në të cilat ai përdor gjuhën më vullgare.

  “Dikujt – dikujt si konvenonte që të zgjidhej Dekan i Fakultetit të Arteve të Bukura, njeriu që nuk e nënshkroi peticionin për shkarkimin e Rektorit, andaj u zgjodhe ti… Këtë mos e harro kurën e kurës as ti e as ata që të zgjodhën ty”, ka shkruar Taraku fillimisht.

  Më vonë ai ka eskaluar duke përdorur epitete nga më të ulëta që nuk priten nga një profesor i Fakultetit të Arteve. Ja dhe profili i tij në Facebook:

  tarakufilm

  tarakuplus

  Taraku1 Taraku2 Taraku3

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark